Jakie okna gospodarcze wybrać do garażu, piwnicy albo warsztatu?

Biznes

Nie wszystkie okna w naszym budynku muszą mieć wysokie właściwości termoizolacyjne. W garażu lub na strychu można bez problemu zamontować okna, które mają nieco niższy współczynnik przenikania ciepła.

Przy wyborze okien gospodarczych warto zwrócić uwagę na wiele istotnych parametrów. Przede wszystkim ich właściwości będą uzależnione od indywidualnych potrzeb konkretnego obiektu gospodarczego.

Jak wybrać dobre okna gospodarcze?

Nie wszystkie okna w budynku muszą być zaprojektowane pod względem tych samych parametrów. Ważne jest to, aby wszystkie były spójne pod względem kolorów i stylu, dzięki czemu idealnie i elegancko będą wyglądać na elewacji.

Przy wyborze stolarki okiennej zawsze zwracamy uwagę na wielkość okien, aby były one dopasowane do konkretnego pomieszczenia i pełniły określone funkcje. Konkretne właściwości okien dopasowuje się głównie pod względem miejsca, gdzie będą użytkowane. Dlatego też w wielu pomieszczeniach technicznych w zupełności wystarczą standardowe okna gospodarcze.

W obecnych czasach w każdym budynku warto zamontować wysokiej jakości okna, które pozwolą ograniczyć straty ciepła. Jednak nie każde pomieszczenie wymaga tego, aby wstawić tam okna kilkukomorowe z podwójną szybą. W większości obiektów technicznych i gospodarczych wystarczy okno z pakietem jednokomorowym, a czasami nawet tylko jednoszybowe, bez dodatkowych ulepszeń.

Gdzie najczęściej stosujemy okna gospodarcze?

Okno gospodarcze może zostać przeznaczone do każdego pomieszczenia, które służy jako zaplecze techniczne, czyli najczęściej garaż i kotłownia, ale także pralnia, spiżarnia albo warsztat. Takie rozwiązanie świetnie znajduje zastosowanie także w piwnicach, gdzie nie ma zazwyczaj potrzeby wstawiać ciepłych okien, a w ten sposób możemy także doświetlić takie miejsce.

Tego rodzaju stolarka okienna sprawdza się również w nieogrzewanych budynkach gospodarczych lub garażach, które oddzielone są od domu. Wielu klientów decyduje się także, aby zastosować je w nieużytkowanych poddaszach.

Takie okna są znacznie tańsze niż te, które zamawiamy do swoich domów. Mogą być w standardowym kolorze białym albo też oklejone w różnych kolorach, aby pasować do elewacji budynku. Jeżeli zależy nam na dobrej szczelności i odporności na wiatr, to warto przed zakupem dokładnie sprawdzić sztywność profili i grubość. Przed ostatecznym zakupem zawsze o pomoc można poprosić pracownika firmy zajmującej się sprzedażą takich artykułów, aby doradził w wyborze najlepszych okien gospodarczych, transporcie, a nawet montażu.

Lost Password