Wszystko co musisz wiedzieć na temat wartościowej domeny

Biznes

Obecnie można dostrzec prawdziwy wyścig o zainteresowanie ze strony klienta. Potrzeba naprawdę kreatywnego myślenia, pasji i chęci do ciągłego rozwijania się, by osiągnąć wymarzony cel. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że kolejnym niezbędnym elementem jest wiedza, która powinna dotyczyć wielu dziedzin, m.in. domeny strony firmowej. Takie informacje pozwolą na zwiększenie widoczności w sieci oraz łatwiejsze dotarcie do klienta. Jednak znaczenie domeny jest o wiele większe, dlatego warto jeszcze bardziej poszerzyć swoją wiedzę.

Znaczenie domeny w pozycjonowaniu strony

Zapewne każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest pozycjonowanie strony internetowej. Trzeba jednak przyznać, że nie należy to do prostych zadań. Dlatego zazwyczaj zajmują się tym specjaliści. Jednak jeżeli zajmujemy się tym sami, to powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że nazwa domeny ma istotne znaczenie w pozycjonowaniu stron. Właśnie dlatego warto pomyśleć o tym, by w adresie URL zostało zawarte słowo kluczowe. Warto jednak pamiętać o tym, że algorytmu Google są ciągle aktualizowane. Dlatego za jakiś czas może okazać się, że ulegnie to zmianie. W związku z tym należałoby dokładnie przemyśleć tę kwestię i zastanowić się na przykład nad domeną, która będzie dobrze współgrała z wizerunkiem firmy.

Czy można zostać właścicielem domeny?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że nie można zostać właścicielem danej domeny, ale jej abonamentem. Wymagane są regularne wpłaty, które pozwalają na korzystanie z niej. Nie trzeba jednak bać się tego, że zapomni się o uregulowaniu płatności. W większości przypadków każdy otrzymujemy drogą mailową powiadomienie o zbliżającym się terminie, w którym należy zapłacić za dalsze użytkowanie domeny.

Należałoby także pamiętać o tym, by przed wybraniem właściwej domeny, sprawdzić, ile będzie trzeba za nią płacić po upływie np. 12 miesięcy. W większości przypadków koszty ulegają zwiększeniu. Jednak w razie konieczności można przenieść domenę. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: host-exchange.pl.

Czy końcówki domen mają znaczenie?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że większość końcówek domen ma określone znaczenie. Dzięki nim internauci od razu wiedzą, jaki ma charakter dana nazwa. Niezwykle istotne jest także to, że domena wskazuje zasięg strony. Poza tym należałoby pamiętać o tym, że długie końcówki są trudniejsze do zapamiętania. Dlatego mogą wiązać się na przykład z mniejszym zasięgiem.

Przykładowe końcówki domen

  • .pl – końcówka, która dotyczy ogólnopolskich nazw;
  • .waw.pl, Bieszczady.pl itp. – takie końcówki zawierają nazwy określonych regionów bądź miast;
  • .com – końcówka jest przede wszystkim kojarzona z działaniem międzynarodowym, każda firma może ją stosować;
  • .net – każdy może skorzystać z takiej końcówki, jednak przede wszystkim jest kojarzona z firmami, które są związane z Internetem;
  • .gov – taka końcówka jest zarezerwowana do instytucji rządowych bądź politycznych, dlatego nie jest dostępna do użycia komercyjnego.

Lost Password