Mieszkanie, szeregowiec czy dom? Jak wybrać typ nieruchomości dla siebie?

Nieruchomości

W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, kiedy chcemy się ustatkować i osiąść w jednym miejscu. Stajemy wtedy przed bardzo ważną, życiową decyzją, która może zaważyć na naszych dalszych losach oraz ukierunkować styl życia. Mowa tutaj o wyborze nieruchomości. Na nasze szczęście lub nie, obecny rynek daje bardzo dużo możliwości- możemy wybrać mieszkanie w bloku, szeregowiec, lub dom. Czasem jednak taka różnorodność może doprowadzić do prawdziwych trudności. Z tego powodu postanowiliśmy podzielić się kilkoma wskazówkami, które pomogą w podjęciu ostatecznej decyzji.

Zakup mieszkania w bloku

Jedną z opcji, którą możemy wybrać jako miejsce przyszłe lata swojego życia, jest mieszkanie w bloku. Prawdopodobnie będzie to najtańsza opcja, nawet w przypadku inwestycji w nieruchomość, która jest dość nowa oraz znajduje się w zasłużonej okolicy. Jest to świetny wybór, dla osób, które uwielbiają, być otoczeni ludźmi i dobrze czują się w otoczeniu, w którym wiecznie się coś dzieje. Mieszkania w bloku może być jednak problemem dla osób, którym zależy na spokoju oraz odpoczynku od zgiełku miejskich ulic. Wiele też zależy od samego mieszkania i tego, jak wpasowuje się w potrzeby rodziny- mieszkanie może nie być idealnym rozwiązaniem dla dużych, wielodzietnych rodzin.

Zakup szeregowca

Jeżeli zdecydujemy się na przeprowadzkę z mieszkania w bloku, to pojawi się kolejny dylemat- szeregówka, czy dom wolnostojący. W przypadku pierwszej opcji, mamy wprawdzie mniej miejsca dla siebie na zagospodarowanie i stworzenie wymarzonego ogródka, jednak cena zakupu nieruchomości również będzie nieco niższa. To, czy mieszkanie w domu szeregowym będzie dobrym rozwiązaniem, ma wiele wspólnego z tym, na co niestety nie mamy wpływu- wiele zależy od sąsiadów. Problemem nie powinien być jednak hałas, ponieważ pomimo bliskiej odległości pomiędzy domami, szeregowce są projektowane w taki sposób, aby maksymalnie oganiczć dochodzące zza ściany odgłosy.

Zakup domu wolnostojacego

Opcją, która najbardziej kojarzy się nam z prawdziwym „pójście na swoje” jest zakup domu jednorodzinnego. Decydując się na tak inwestycję, otrzymujemy pełną wolność do zarządzania ułożeniem we wnętrzu domu, oraz zagospodarowania swojego ogrodu. Jest to idealne rozwiązanie, dla osób, którym zależy na spokoju i odseparowaniu się od ruchu miasta i miejsca pracy na czas swojego odpoczynku. Największym minusem może być cena, która waha się zazwyczaj w setkach tysięcy złotych. Rozwiązaniem może być jednak kredyt hipoteczny. Konieczna do tego jest jednak zdolność kredytowa. Rozwiązaniem może być wynajęcie mieszkania do czasu kiedy będziemy dysponować większą zdolnością kredytową i wtedy dokonać zakupu domu.

Lost Password