„Mieszkanie dla Młodych” – pojawiły się dodatkowe środki w programie!

Nieruchomości

Program rządowy „Mieszkanie dla Młodych” cieszy się ogromnym zainteresowaniem Polaków. Dzięki niemu możemy otrzymać dodatkowe dopłaty do wpłaty własnej przy zakupie mieszkania na kredyt. Teraz w programie pojawiły się nowe środki na przyszły rok – warto się spieszyć!

Program „Mieszkanie dla Młodych” działa od 2014 roku i zastąpił on wcześniej funkcjonujący program „Rodzina na swoim”. Wnioski o skorzystanie z dofinansowania w ramach „Mieszkania dla Młodych” składa się za pośrednictwem banków do Banku Gospodarstwa Krajowego.

Limitowana pula srodkód na MDM

Ilość środków do wykorzystania jest jednak limitowana i na każdy rok dostępna jest tylko wyznaczona suma. Środki na każdy rok dzielone są po połowie – pierwsza połowa uruchamiana jest z wyprzedzeniem, czyli wniosek możemy złożyć jeszcze przed rozpoczęciem roku, którego dopłata dotyczy, natomiast druga połowa od 1 stycznia danego roku.

W ciągu ostatnich lat zainteresowanie programem było tak duże, że środki uruchamiane od 1 stycznia kończyły się błyskawicznie, natomiast te dostępne z wyprzedzeniem także znikały w połowie roku i BGK informował wtedy w komunikacie o wstrzymaniu przyjmowania wniosku. Łącznie do wykorzystania jest 95% środków, z czego pozostałe 5% przeznaczane jest na wypłaty dla rodzin wielodzietnych oraz na wnioski złożone w dniu ukazania się komunikatu.

Koniec MDM

Program „Mieszkanie dla Młodych” kończy się już w przyszłym roku. Środki dostępne z wyprzedzeniem na 2018 skończyły się już w lutym i jedyną szansą było złożenie wniosku na początku 2018 roku. Jednak ostatnio prezydent podpisał ustawę pozwalającą na zniesienie 95% ograniczenia, więc do rozdania zostało jeszcze 5% środków. Szacuje się, że dzięki uruchomionej sumie z dofinansowania będzie mogło skorzystać dodatkowych kilka tysięcy kupujących.

Wobec tego wtedy, gdy interesują cię nowe mieszkania i masz możliwość uzyskania dofinansowania w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych”, warto się pospieszyć i złożyć swój wniosek jak najszybciej, aby załapać się na dodatkowe środki do wykorzystania!

Lost Password