Luksusowe nieruchomości – Wrocław z ofertą dla najbardziej wymagających

Nieruchomości

Rozwój gospodarczy Wrocławia jest jedną z przyczyn, dla których miasto to stało się w ostatnich latach bardzo atrakcyjnym miejscem do życia. Wiele firm lokuje swój kapitał właśnie w stolicy Dolnego Śląska, co przekłada się bezpośrednio na coraz niższy stopień bezrobocia, a także wyższy komfort życia mieszkańców.

Dobre warunki do życia i liczne oferty pracy zachęcają do zadomowienia się we Wrocławiu. Do miasta coraz liczniej przyjeżdżają młodzi ludzie, nie tylko po to, by podjąć studia. Wielu z nich wiąże swoją z nim przyszłość zawodową. Duże zainteresowanie miastem sprzyja rynkowi nieruchomości. Wrocław znajduje się w czołówce polskich miast, jeśli chodzi o zakup apartamentów. Nie brakuje ofert mieszkań z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Różnorodność lokali i ich rozłożenie na mapie miasta jest szeroka. Również bardziej wymagający i zamożni nabywcy mogą liczyć na to, że także znajdą coś dla siebie.

Luksusowy Wrocław

W przeważającej części to w pięciu aglomeracjach znajdują nowe, należące do segmentu luksusowego nieruchomości. Wrocław jest jedną z nich – obok Warszawy, Krakowa, Trójmiasta i Poznania. Większość inwestycji o luksusowym charakterze jest we Wrocławiu zlokalizowana w okolicach Starego Miasta. Znaleźć można je także w południowej części, czyli na Krzykach. Znaczna część ekskluzywnych lokali znajduje się w zabytkowych, odrestaurowanych kamienicach. Jednak wciąż rozbudowująca się tkanka miejska sprzyja powstawaniu nowoczesnych, oryginalnych nieruchomości. Wrocław jest miejscem, w którym silnie zaznacza się trend reurbanizacji i życia zaangażowanego w miasto, co przekłada się na rozwój rynku nieruchomości z wyższej półki. Przykładem mogą być apartamenty Racławicka. Ich mieszkańcy mogą korzystać z panoramicznych wind, siłowni, mają także do dyspozycji saunę.

Wyznaczniki luksusu

Prestiżowa lokalizacja to nie jedyny wyznacznik luksusu. Ekskluzywność objawia się m.in. wyjątkową architekturą, charakteryzującą się zwykle dużymi przeszkleniami czy imponującymi tarasami. Obowiązkowe są także szlachetne materiały wykończenia, takie jak drewno, szkło, stal nierdzewna. Zwykle też w grę wchodzi większa niż w standardowym mieszkaniu przestrzeń. Nawet jeżeli apartament ma do dyspozycji dwa lub trzy pomieszczenia, są one przestronne, nierzadko o wyraźnie zwiększonej wysokości. Jednak coraz częściej deweloperzy budując nowe nieruchomości, stawiają na mniejsze lokale, które dają dodatkową możliwość wyboru potencjalnym nabywcom. Mniejsza powierzchnia przekłada się na niższą cenę, dzięki czemu nowoczesne apartamenty mogą konkurować z ekskluzywnymi lokalami umiejscowionymi w zabytkowych kamienicach. Lokale tego rodzaju zachowują cechy  mieszkań luksusowych, choć często ich powierzchnia nie przekracza 100 m2.

Przestrzeń nie tylko dla osób prywatnych

Dobra lokalizacja, niebanalne wykończenie oraz zaplecze handlowo-usługowe, pozwalające oszczędzić czas mieszkańcom, sprawia, że luksusowe apartamenty są atrakcyjne nie tylko dla prywatnych nabywców. We Wrocławiu swoją reprezentację posiada wiele światowych korporacji, które delegują do stolicy Dolnego Śląska wielu swoich pracowników. Dla nich świetnie usytuowane apartamenty są alternatywą dla wynajmowania przestrzeni hotelowych.

Wrocław to miasto, które silnie się rozwija. W dużej mierze dzięki swojej różnorodności staje się coraz bardziej atrakcyjne także dla osób prywatnych, którym zależy na wysokim standardzie życia. Właśnie do nich, jak i do firm coraz chętniej inwestujących we Wrocławiu, skierowana jest oferta luksusowych nieruchomości.

Więcej informacji na temat nieruchomości znajdziesz na stronie http://www.mojdom.com.pl/realizacje .

Lost Password