Koniec z ciągłymi wizytami u mechanika. Możesz kupić nowe auto na korzystnych warunkach w ciągu jednej chwili. Dowiedz się jak działa leasing.
Leasing jest swego rodzaju kredytem i dzierżawą w jednym. Leasingobiorca podpisuje umowę, na podstawie której może korzystać z samochodu na warunkach, które wcześniej zostały uzgodnione z leasingodawcą. Po zakończeniu umowy i spłacie rat, możesz zdecydować się na wykup samochodu, bądź wziąć, na przykład kolejny leasing na samochód dostawczy. Warto pamiętać o tym, że w przypadku wykupu, za pojazd zapłacimy znacznie mniej, niż jest wart na rynku.
Leasing na samochody używane
Im nowszy samochód, tym łatwiej jest otrzymać korzystny leasing. Warto jednak pamiętać o tym, że każdy przedsiębiorca może zdecydować się również na leasing auta używanego. Pojazd raczej nie powinien być starszy niż pięć – sześć lat, jednak sam wiek samochodu oraz okres leasingu nie mogą łącznie przekroczyć ośmiu lat. Zazwyczaj przy takim rozwiązaniu firmy decydują się na lekko wyższą wpłatę własną, która wynosić może około piętnastu procent. W takiej sytuacji często korzysta się z pomocy rzeczoznawcy, który wycenia wartość samochodu oraz sprawdza jego stan techniczny. Jest to dobre, często wybierane rozwiązanie wśród osób, dla których rok pojazdu nie ma wielkiego znaczenia. Przy zdecydowaniu się na używany samochód warto jednak pamiętać o tym, że starsze pojazdy częściej się psują. Może się to wiązać z koniecznością częstszych wizyt u mechaników. W przypadku nowych samochodów, gwarancja producenta obejmuje większość napraw. Dzięki temu leasingobiorca nie jest obciążony dodatkowymi kosztami. Przy podejmowaniu tak trudnej decyzji warto skonsultować się z profesjonalistą, który podpowie najlepsze rozwiązania oraz pomoże przy wyborze oferty. Firma CLS zatrudnia najlepszych w całej branży ekspertów, którzy chętnie udzielają porad oraz rozwiewają ewentualne wątpliwości.
Przy wyborze leasingu zwróć uwagę nie tylko na wysokość oprocentowania, ale również wysokość opłaty wstępnej, wymagane dokumenty, czas trwania formalność, a także minimalną oraz maksymalną wartość wykupu. Tak trudnej decyzji nie powinno podejmować się pochopnie. Warto rozważyć wiele różnych propozycji, aby w ostateczności wybrać tę najlepszą, która sprawdzi się w ciągu najbliższych lat.