Księgowość online czy tradycyjne biuro?

Podatki

Kiedy decydujemy się na działalność gospodarczą to warto poszukać dobrego biura finansowo-księgowego. Jeśli nie znamy się na przepisach i chcemy się skupić na prowadzeniu swoich interesów to fachowiec od rozliczeń będzie nam niezbędny. Od jakiegoś już czasu istnieją biura księgowości prowadzone całkowicie on-line.

Co wybrać i jak znaleźć dobrego księgowego?

Księgowy zajmuje się prowadzeniem księgi przychodów i rozchodów, rozliczeniami i korektami faktur, wypełnianiem rozliczeń podatkowych z Urzędem Skarbowym. Wszystkie te aspekty prowadzenia działalności są szalenie ważne, a nawet niewielkie błędy mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, konieczności wyjaśnień w urzędach, a czasem do poważnych kar finansowych lub nawet upadku firmy. Dlatego tak istotny jest dobry fachowiec, który zdejmie z naszych barków tę część działalności i pozwoli nam ze spokojnym sumieniem rozwijać nasz biznes.

Przed wyborem biura najlepiej poczytać opinie w Internecie. Najlepiej jest czytać te negatywne, a jak ich nie ma to już duży sukces. Dlaczego negatywne? Bowiem ludzie częściej chcą się dzielić tym, co spotkało ich z jakiejś firmy złego niż bezinteresownie kogoś chwalić. Pozytywne opinie natomiast bywają pisane na zlecenie tylko po to, aby podwyższyć wartość firmy na rynku.

Uczciwość przede wszystkim

Ważne mogą być także rekomendacje znajomych. Doradzamy także, aby sprawdzić czy osoba, która będzie współdecydowała o finansowych sprawach naszej firmy była tym, za kogo się podaje. Niestety, ale jest wielu nieuczciwych ludzi, którzy zakładają nielegalne biura księgowe, nie mając do tego kwalifikacji ani uprawnień.

A dla kogo księgowość on-line?

Biura księgowe online to tak naprawdę platformy udostepniające nam, jako przedsiębiorcom aplikacje, dzięki którym możemy samodzielnie, ale z wsparciem poprowadzić rozliczenia naszej firmy. Aplikacje samodzielnie wszystko policzą, poprawią błędy obliczeniowe, a nad wszystkim czuwa pracownik takiego biura, jednak nie jest to osoba, z którą można skontaktować się osobiście i o coś dopytać. Zatem księgowość online jest głównie dla małych firm, z działalnością oparta na jednej lub dwóch branżach, bez skomplikowanych operacji finansowych. Biura księgowe on-line są też oczywiście tańsze od tradycyjnych, co właśnie dla małych i początkujących firm może być ogromną zaletą.

Zobacz także: alfabiurorach.pl

Lost Password