Kontrola transportu – jak się przygotować?

Biznes

Dość wielu z nas wie doskonale o tym, że największa wada kontroli transportu tkwi rzecz jasna w funkcjonariuszach publicznych, którzy kontrolują różne typy pojazdów dostawczych. Jakaś część z nich przyjmuje pieniądze za nie sprawdzanie pewnych aut. Stwierdzenie tego rodzaju to rzecz jasna nie uderzanie w funkcjonariuszy, tylko w tę ludzką naturę, bo ta szara strefa jeśli chodzi o kontrole istnieje już od wielu lat i co równie istotne ludzie kontrolujący pojazdy będą przyjmować pieniądze za nie dokładne kontrole, o ile taka karygodna praktyka będzie nie rejestrowana i jeśli będą mogli łatwo ukryć takie przyjmowanie korzyści majątkowych. Tego typu proceder istnieje już od lat ale w obecnym elektronicznym świecie jest on trudniejszy, bo przybywa kamer monitorujących i to z roku na rok i dlatego funkcjonariusze publiczni w czasach obecnych raczej muszą być bardziej czystymi w sensie prawnym niż te kilkanaście lat temu. Dlatego też ta szara strefa wydaje się być o wiele mniejszą niż ponad dekadę temu i raczej za jakiś czas kompletnie znikną tego typu nielegalne praktyki, bo w obecnym elektronicznym świecie zostawia się wiele tych cyfrowych śladów i w tym tkwi pewnego rodzaju minus.

Kontrola transportu – auta osób prywatnych

Kontrola transportu jest też kontrolowaniem aut sporych, które należą do osób prywatnych, czyli nie są zarejestrowane na firmę. Takie też się kontroluje w sporych miastach lub na granicy. Jeśli wzbudzają one pewnego typu podejrzenia. Mowa tu o tym, że zwyczajni ludzie także kombinują, czyli niewielki pojazd dostawczy mogą zarejestrować na siebie, a nie na działalność gospodarczą. Czyni się tak po to by nie podlegał on kontroli celnej w kraju lub na przejściach granicznych. Takie kombinowanie ma sens w teorii, ale kontrole transportu to także kontrolowanie samochodów osobowych i niewielkich aut dostawczych zarejestrowanych na zwyczajnych ludzi. Kontroluje się te pojazdy, po to by się przekonać, czy nie przewożą one nadmiernej ilości papierosów lub alkoholu. Towary te nie mogą być przewożone w ilościach dowolnych i co równie istotne przed pewnymi rodzajami kontroli trzeba zgłosić tego typu rzeczy.

Kontrola transportu – jak wygląda?

Pewna część z nas doskonale wie o tym, że kontrole pojazdów już od dekad powiązane są z autami nadmiernie obciążonymi, z tymi przewożącymi ładunki nie w pełni legalne i z ludźmi którzy chcą przekupić funkcjonariuszy publicznych. W tych konkretnych aspektach chyba zawsze będzie tkwić problem, choć z roku na rok przybywa kamer monitoringu i bardziej wnikliwie kontroluje się osoby przekraczające granice, oraz funkcjonariuszy, którzy mogą przyjąć pieniądze za coś nie zgodnego z prawem. Na tym polega ta kluczowe zaleta.

Lost Password