Jesteś przedsiębiorcą – potrzebujesz biura rachunkowego

Biznes

Prowadzenie własnego biznesu daje ogromne poczucie niezależności. Z drugiej jednak strony to ogromne wyzwanie – okazuje się, że nagle trzeba się zmierzyć z rzeczami o których do tej pory nie mieliśmy pojęcia.

Księgowość to jedna z tych kwestii, która najczęściej spędza sen z powiek przedsiębiorcom. Prowadzenie księgowości wymaga bowiem nie tylko czasu, rzetelności, ale przede wszystkim fachowej wiedzy.

Jeśli ktoś działa w zupełnie innej branży i o księgowości nie ma żadnego pojęcia może mieć problem z ogarnięciem tego tematu w swojej firmie. Część przedsiębiorców tłumaczy sobie, że przecież firma jest malutka, dopiero się rozwija, jeszcze nie ma wielu klientów – więc spraw księgowych również będzie niewiele. Próbują prowadzić księgowość na własną rękę, studiując informacje z Internetu lub z fachowej literatury.

Niestety, skutki często są opłakane. Nawet przy niewielkiej firmie konieczna jest znajomość zasad księgowości, rachunkowości, zasad rozliczania się z fiskusem, terminy opłacania podatków i składek itp. itd.

Dlatego nawet jeśli Twoja firma dopiero startuje lub jesteś na etapie planowania biznesu już teraz pomyśl o biurze rachunkowym. Tak, wiąże się to z dodatkowymi kosztami, co często jest trudne do przełknięcia, zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców. Jeśli jednak nie masz pojęcia o księgowości to prawdopodobnie będziesz musiał zatrudnić wykwalifikowanego pracownika, który poprowadzi księgowość Twojej firmy. To przecież też są koszty, dodatkowo trzeba doliczyć wyposażenia pracownika w sprzęt, odpowiednie programy księgowe, doliczyć koszt ewentualnych szkoleń czy kursów.

Zatrudniając biuro rachunkowe nie tylko możemy liczyć na kompleksową obsługę księgowości, ale co ważne – jesteśmy w pewnym sensie zwolnieni z odpowiedzialności w tym zakresie. Cała odpowiedzialność spoczywa na podmiocie, z którym nawiązaliśmy współpracę. W razie jakichkolwiek błędów to biuro rachunkowe ponosi odpowiedzialność przed organami państwowymi. Stąd każdy podmiot świadczący usługi w zakresie księgowości zobligowany jest do posiadania obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Stąd bez względu na wielkość firmy, branżę w której działa oraz wielkość przychodów najlepszym rozwiązaniem jest współpraca z biurem rachunkowym.

Lost Password