Jacy klienci najczęściej korzystają z kantorów internetowych

Waluty

Kantory internetowe mają wiele zalet. To przede wszystkim wygoda – wystarczy kilka kliknięć, by wymienić walutę. Nie trzeba odwiedzać stacjonarnego punktu i martwić się o noszenie i przechowywanie gotówki. To również korzyści finansowe wynikające z atrakcyjnych kursów, lepszych niż w przypadku banków i kantorów stacjonarnych. Kto najchętniej korzysta z usług e-kantorów?

Kredytobiorcy

Osoby spłacające kredyty stały się motorem napędowym dla polskiej branży wymiany walut w internecie. To właśnie po wprowadzeniu w 2011 roku ustawy antyspreadowej, która umożliwiła spłacanie rat bezpośrednio walutą, a nie na drodze przewalutowania w banku, kantory internetowe na dobre zagościły na polskim rynku i od tej pory zdobywają coraz większą popularność. Główną grupę klientów tych serwisów stanowią więc kredytobiorcy, którzy dzięki wymianie walut przez internet mogą obniżyć ratę kredytu. Niewielki spread, szybkość transakcji bez konieczności odwiedzania stacjonarnego punktu – to korzyści dla kredytobiorców. Do tego dochodzą dodatkowe udogodnienia w postaci automatycznych powiadomień przypominających o terminie spłaty czy możliwości ustawienia zlecenia w oczekiwaniu na najlepszy kurs.

Pracujący za granicą

W ostatnich latach coraz więcej Polaków wyjeżdża za granicę, m. in. do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji czy Skandynawii, w celach zarobkowych. Kantor internetowy to szybki, wygodny i korzystny sposób na wymianę zarobionych funtów czy euro na rodzime złotówki. Dzięki temu można łatwo przesłać pieniądze rodzinie w Polsce czy odłożyć złotówki na swoim koncie. Bez zanoszenia gotówki do kantoru i po lepszym kursie.

Przedsiębiorcy

Polscy biznesmeni chętnie podejmują współpracę z zagranicznymi przedsiębiorcami. Usługi kantorów online umożliwiają zaoszczędzenie zarówno czasu, jak i pieniędzy. Szybka, wygodna i bezpieczna wymiana bezgotówkowa, a także dobre kursy sprawiają, że przedsiębiorcy chętnie korzystają z ofert kantorów internetowych.

Kto jeszcze?

Jacy jeszcze klienci korzystają z usług e-kantorów? Na to pytanie odpowiada przedstawiciel kantoru internetowego Centnet.pl: Ważny filar branży wymiany walut od zawsze stanowiła turystyka. Dzisiaj turyści coraz częściej korzystają z usług kantorów online, ponieważ dzięki temu mogą szybko wymienić pieniądze nie przepłacając za przewalutowanie. To też ciekawa opcja dla osób zaopatrujących się w zagranicznych sklepach internetowych, które są w Polsce coraz popularniejsze. Poza tym z usług kantorów internetowych chętnie korzystają również studenci, którzy w dzisiejszych czasach często podróżują w celach turystycznych,  jak i naukowych, czemu sprzyjają wymiany studenckie, np. program Erasmus. Również rodzice, których dzieci studiują za granicą, korzystają z wymiany walut w internecie. Jak więc widać, e-kantory to rozwijająca się i stale poszerzająca grono klientów branża.

Lost Password