GPS w aucie – co warto wiedzieć?

Biznes

Nowoczesna technologia wdziera się praktycznie do każdego aspekty naszego życia. Wielu buntuje się przeciwko temu lecz należy uczciwie przyznać, że większość zdobyczy technologicznych znacznie ułatwia nam życie. Czy jesteśmy w stanie wyobrazić sobie dziś chociażby podróż na drugi koniec polski na wakacje? Starsze pokolenia z rozrzewnieniem wspomina zapewne podróże z mapą w ręku ale dziś już nawet oni nie praktykują tego rozwiązania. System GPS zastąpił klasyczną, papierową mapę dodając w pakiecie jeszcze wiele innych, praktycznych funkcji. Ci sami krytycy mody na nowoczesne technologie z pewnością będą wdzięczni za podpowiedź nawigacji o ominięciu korków i remontów na trasie. Nie zatrzymamy postępu dlatego lepiej poznać zalety nowoczesnych urządzeń i śmiało i z nich korzystać! A GPS do auta to właśnie jedno z tych rozwiązań, które na stałe weszło w użytkowanie i przynosi tych korzyści całe mnóstwo. Wybierając urządzenia GPS do samochodu warto zwrócić uwagę na jakość sprzętu oraz parametry takie jak np. precyzja i dokładność namierzania obiektu, częstotliwość przesyłania danych, czas pracy na jednym ładowaniu czy też wbudowaną pamięć. 

GPS – inteligentna mapa drogowa

Podróże z mapą w ręku to przeszłość  – to już wiemy. Duże, rozkładane arkusze papieru rozkładane na masce samochodu podcza dalekich wycieczek zastąpiły małe urządzenia, które w kilka sekund wyznaczają trasę przejazdu z punktu A do punktu B. Co jeszcze oferuje ten system? Oprócz samego wyznaczenia trasy, nawigacja wskaże nam tę najbardziej optymalną, unikając korków czy remontów dróg. System GPS jeszcze do niedawna wymagał osobnego urządzenia jednak obecnie większość nowoczesnych smartphonów posiada na tak dobre parametry, że doskonale radzi sobie z obsługiwaniem nawigacji. System ten samoistnie się aktualizuje i na bieżąco dostosowuje przekazywane informacje do stanu na drogach.

Bezpieczeństwo i kontrola w branży transportowej

W branży transportowej system GPS jest oczywiście standardem gdyż trudno dziś sobie wyobrazić sprawnie funkcjonujący bez niego transport międzynarodowy. Nawigacja i lokalizatory gps w samochodach pełnią również funkcję bezpieczeństwa zarówno dla kierowcy jak i całej floty aut firmowych. Możliwość bieżącego monitorowania trasy wszystkich samochodów w firmie ma niezwykle istotne znaczenie dla jej logistyków. Pozwala także szybko interweniować w przypadku jakichkolwiek kłopotów któregoś z kierowców, czy to technicznych czy też w najgorszym wypadku w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Z kolei dla wszystkich pracodawców udostępniających samochody osobowe pracowników system gps z opcją lokalizacji pozwoli lepiej kontrolować poczynania kierowców i monitorować sposób użytkowania samochodu w celach wyłącznie służbowych.

Ochrona przed kradzieżą

System gps z funkcją lokalizowania obiektu to doskonały sposób na zwiększenie bezpieczeństwa naszego pojazdu przed kradzieżą. Sprytnie ukryty w samochodzie nadajnik dłużej pozostaje niewidoczny dla złodzieja i pozwala na szybkie namierzenie auta przez właściciela lub policję. Mini nadajniki gps instaluje się również w motorach, skuterach czy droższych modelach rowerów. Te ostatnie są szczególnie narażone na kradzież dlatego kupując drogi rower warto zainwestować w solidne środki bezpieczeństwa aby uchronić się przed przykrymi konsekwencjami kradzieży. 

GPS w trosce o naszych bliskich

Każdy rodzic, którego dziecko zdaje prawo jazdy drży na myśl o jego pierwszych, samodzielnych podróżach autem. Mając w samochodzie system gps pomoże młodemu kierowcy pewniej poczuć się w trasie i pozwoli mu bardziej skupić się na bezpiecznej jeździe niż na zapamiętywaniu dróg dojazdu. Jeśli dodamy do tego funkcję lokalizowania pojazdu, rodzice będą mogli monitorować trasę jaką pokonuje ich dziecko i przynajmniej podczas tych pierwszych samodzielnych przejażdżek mieć na niego “oko”. GPS z lokalizatorem przyda się również w przypadku osób starszych, które jeszcze prowadzą samochód. W sytuacji np. awarii auta lub zgubienia się w trasie zdecydowanie łatwiej bedzie mozna namierzyc pojazd.

Lost Password