Eksperci i pośrednicy finansowi w internecie, czyli gdzie i co czytać w sieci, gdy szukasz dobrego kredytu?

Finanse

Bez względu na to, czy szukasz kredytu gotówkowego, czy hipotecznego, powinieneś dokładnie zastanowić się nad każdą ofertą, czy jest w pełni dopasowana do Twoich potrzeb? Czy raty kredytu są optymalne i ile wyniosą odsetki? Dlatego aby przygotować się do podjęcia ostatecznej decyzji, skorzystaj z pomocy eksperckich serwisów internetowych.

Gdzie szukać ofert kredytowych?

Na początku musisz wiedzieć, gdzie szukać konkretnych ofert kredytowych, które będziesz potem porównywać. Możesz skorzystać z informacji dostępnych na stronach poszczególnych banków oraz dokładnie zapoznać się z regulaminami przyznawania finansowego wsparcia. To jednak żmudne i czasochłonne zadanie, które utrudnia analizowanie ofert między sobą.

Dlatego coraz więcej osób korzysta z porównywarek kredytowych, które „zbierają” różne propozycje, uwzględniając jednocześnie wybrane kryteria (np. wysokość należności, ilość rat etc.). Jednym z takich kredytowych pośredników finansowych w internecie jest serwis direct.money.pl, na którym możesz przeanalizować warunki proponowane przez różne banki.

Tego typu porównywarek jest oczywiście o wiele więcej, jednak nie każda w rzetelny sposób zbiera oraz co najważniejsze: aktualizuje dane. Ponadto im większa porównywarka kredytów, tym wśród większej ilości ofert możesz przebierać.

To jednak często jest niewystarczające. Gdzie można jeszcze szukać informacji kredytowych?

Artykuły i poradniki finansowe w sieci

Obecnie w sieci publikowanych jest wiele artykułów i poradników o charakterze finansowym, które w przystępny sposób wyjaśniają różne zawiłości związane z zaciąganiem kredytów. Dzięki nim można poznać m.in. podstawowe różnice między kartą kredytową, a debetową, dowiedzieć się, czy w czasie trwania kredytu można zwiększyć jego kwotę, jaka jest minimalna wartość dochodów wymaganych przez bank oraz jak sprawdzić, czy znajdujesz się w bazie BIK.

Co więcej, można skorzystać z kalkulatorów kredytowych oraz zapoznać się z bieżącymi rankingami wybranych kredytów czy pożyczek. Oprócz wspomnianego direct.money.pl, takie informacje można znaleźć również m.in. na stronach bankier.pl, finanse.pl czy na popularnych blogach finansowych. Ważne, aby wybierać sprawdzone i rzetelne źródła informacji.

Eksperci i pośrednicy finansowi

Obecnie niewielu konsumentów posiada zaufanie do doradców kredytowych, dlatego wolą szukać ofert na własną rękę. Z tego powodu wiele serwisów internetowych wyspecjalizowało się w tym kierunku i dziś określane są mianem ekspertów oraz pośredników finansowych. Nie dość, że można znaleźć na nich wcześniej wspomniane porównywarki oraz poradniki, to istnieje możliwość poproszenia o kontakt z ich pracownikami, którzy pomogą w wybraniu najlepszego kredytu.

Jak to zrobić? Wystarczy wejść na ich stronę internetową i poszukać okienka lub „dymku” z kontaktem do eksperta. Jeśli pozostawisz swój numer telefonu, w ciągu kilku minut ktoś do Ciebie oddzwoni i odpowie na wszystkie pytania.

Gdy już wiesz, gdzie szukać pomocy w kwestii doboru kredytu na optymalnych warunkach, zapoznaj się z informacjami, które znajdziesz w internecie i na tej podstawie wybierz najkorzystniejszą ofertę.

Lost Password