Dom Twoich marzeń w postaci szeregówki

Nieruchomości

Zabudowa szeregowa ponownie wraca do łask i cieszy się rosnącą popularnością. Szeregówki można spotkać zarówno w miastach, jak i na śródmieściach. Dostępne są w przystępnych cenach, dają sporo prywatności i bezpieczeństwa. Zakup takiej nieruchomości jest znacznie tańszy od domu wolnostojącego w atrakcyjnej lokalizacji. W pobliżu domów szeregowych znajduje się też dobrze rozwinięta infrastruktura, nie brakuje sklepów i punktów usługowych. Tak naprawdę to jest wiele korzyści płynących z zainwestowania w zabudowę szeregową.

Estetyczne i komfortowe mieszkanie

Coraz więcej nabywców decyduje się na kupno domu szeregowego z rynku pierwotnego. Taka nieruchomość pozwala na cieszenie się swoim własnym lokum i prywatnością. Można liczyć na spokojną i cichą atmosferę oraz nienachalny kontakt z sąsiadami. Zwykle szeregówki znajdują się na przedmieściach miast, co pozwala uniknąć gwaru miejskiego. Bez problemu można znaleźć dom szeregowy w bardzo dogodnej lokalizacji. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, które wiąże się ze znacznie mniejszymi kosztami niż zakup domu wolnostojącego. Oszczędności widoczne są również w ogrzewaniu i utrzymaniu nieruchomości.

Koszty związane z podłączaniem mediów są po równo dzielone przez wszystkich mieszkańców. Szeregówka to idealna opcja dla kogoś, kto pragnie mieć własny dom z prywatnym wejściem w przystępnej cenie, którego warunki zamieszkania są zbliżone do tych, jakie stwarza dom wolnostojący. Można liczyć na dobre połączenie z centrum miasta, przez co nie ma problemu z dojechaniem do placówek szkolnych, sklepów, lokali gastronomicznych i placówek medycznych.

Dlaczego szeregówki to dobry wybór?

W zależności od wyboru inwestora, można zamieszkać w zaplanowanej architektonicznie i funkcjonalnie przestrzeni miejskiej. Korzystać można z placów zabaw i terenów rekreacyjnych, które znajdują się na osiedlu. Do dyspozycji są ulice, oświetlenie i mała architektura. Jeśli cenimy sobie prywatność, to w przypadku domu szeregowego jej nie brakuje. Zabudowa dzielona jest na część rodzinną i prywatną. Miłośnicy natury będą zadowoleni z faktu posiadania własnego ogródka. Można w nim uprawiać rośliny i wypoczywać na świeżym powietrzu czy też spędzać wspólnie czas ze znajomymi podczas spotkań towarzyskich.

Na zabudowę szeregową bardzo często decydują się młode małżeństwa, które pragną posiać własny dom, ale mają ograniczony budżet. Kupno działki i budowa domu są znacznie tańsze niż w przypadku domu jednorodzinnego. Plusem takiego rozwiązania jest także większe bezpieczeństwo. Obejdzie się bez inwestowania w monitoring czy korzystania z usług zewnętrznej firmy ochroniarskiej, gdyż zamieszkujący szeregówki sąsiedzi dbają wzajemnie o wspólne bezpieczeństwo całej społeczności. Nie trzeba martwić się tym, że dom stanie się łatwym łupem dla potencjalnego złodzieja pod nieobecność domowników.

Przeczytaj więcej na: szeregówki w Opolu.

Lost Password