Dlaczego wciąż warto kupić Macbook’a Pro?

Manager

Macbook Pro, jak sama nazwa wskazuje, jest laptopem przeznaczonym dla profesjonalistów — osób, które będą korzystały z niego w celach zawodowych, a nie codziennych. Jeśli więc potrzebujemy laptopa do przeglądania internetu, powinniśmy rozważyć zakup Macbooka Air.

Potężne podzespoły i niezwykła lekkość laptopów Pro pozwalają na swobodne przemieszczanie się ze swoim narzędziem pracy. To świetna alternatywa dla komputerów stacjonarnych, które z reguły oferują fantastyczne możliwości, ale oczywiście nie są mobilne.

Rodzaje Macbooków Pro 

W 2019 roku na rynku dostępne są cztery rodzaje Macbooka — dwa z nich to Macbooki Pro: 13-calowy i 15-calowy, z czego ten pierwszy można zakupić w wersji z Touchbarem lub bez. Warto jednak wiedzieć, że zrezygnowanie z tej funkcji równa się również brakiem Touch ID. Wersje z Touchbarem zostały odświeżone w lipcu 2018 roku, natomiast te bez są starsze o około rok.

Choć mogłoby się wydawać, że te dwa Macbooki różnią się tylko wielkością, wcale tak nie jest. W końcu im laptop jest większy, tym więcej jest miejsca na podzespoły. 13-calowy Macbook Pro ma czterordzeniowy procesor Intel Core, podczas gdy 15-calowy mieści sześciordzeniowy. Różnią się one również maksymalną pojemnością pamięci RAM oraz pamięci masowej SSD (w mniejszym maksymalnie do 16 GB RAM i 2 TB SSD, a w większym – 32 GB RAM i 4 TB SSD).

Co ciekawe, Macbooki Pro dostępne są w różnych konfiguracjach, które możemy wybrać samodzielnie, w zależności od naszych potrzeb. Możemy więc wybrać sobie, jaki potrzebny nam będzie procesor, karta graficzna i pojemność dysku. W związku z tym cena tego samego modelu, ale z innymi podzespołami może się między sobą drastycznie różnić. Mowa tutaj o cenie wahającej się pomiędzy 6,5 tys. zł a 33 tys. złotych.

Macbook Pro — dlaczego warto?

Pomimo iż Macbook Pro  nie jest modelem laptopa z najsilniejszymi podzespołami w najniższej cenie, bez wątpienia jest to najsolidniej wykonany laptop, od którego jakości będziemy odcinać kupony przez lata. Macbook Pro nie jest jednorazową zabawką, ale narzędziem pracy, które ma być niezawodne. Dlatego przy podejmowaniu decyzji o zakupie takiego laptopa, często wygrywa fakt, że będzie on rzeczywiście pomocny podczas pracy i pozwoli na zwiększenie obrotów działalności. W takim wypadku inwestycja szybko nam się zwróci. Jeśli nie, być może lepiej postawić na inny sprzęt.

Inną sprawą jest to, że sprzęt Apple pozwala na niespotykaną w innych firmach kompatybilność między urządzeniami, co jest dużym atutem, jeśli w naszej pracy posługujemy się nie tylko jednym laptopem, ale też telefonem, tabletem lub większą ilością komputerów. Usprawnia to działanie firmy i pozwala zaoszczędzić czas. Poza tym sprzęt Apple stanowi jedyną rozsądną alternatywę dla systemu Windows.

Macbook Pro w leasingu

Jeśli prowadzimy działalność gospodarczą — a skoro czytamy artykuł o Macbooku Pro, jest to wysoce prawdopodobne — możemy rozważyć wzięcie takiego laptopa w leasing. Pozwala to zminimalizować początkowe koszty inwestycji i jednocześnie zwiększyć obroty firmy, jeśli sprzęt zostanie wykorzystany w odpowiedni sposób. Dzięki temu przeszkoda finansowa stanie się nieistotna.

Lost Password