Czym jest rekuperacja i do czego tak w ogóle jest potrzebna?

Biznes

Krótko mówiąc rekuperacja działa na podobnej zasadzie co recykling. Za pomocą specjalnego urządzenia zwanego rekuperatorem odzyskiwana jest energia z zanieczyszczonego powietrza, tak samo jak z niepotrzebnych butelek można na nowo stworzyć coś użytecznego. Taka wentylacja mechaniczna dostarcza świeżego powietrza, odzyskuje ciepło oraz wydala zbędny dwutlenek węgla. Zachodzi to we wszystkich pomieszczeniach wewnątrz domu, bez otwierania okien, bez zbędnej utraty energii, a pozytywów z zamontowania rekuperatora jest znacznie więcej.

Działanie rekuperacji

Rekuperacja działa w następujący sposób – dostarcza do pomieszczeń świeże przefiltrowane powietrze, a wydala to zanieczyszczone z dwutlenkiem węgla, roztoczami, kurzem, wilgotnością i wieloma innymi nieprzyjemnymi rzeczami. Zainstalowanie tego pożytecznego filtra jest szczególnie zbawienne w przepadku osób mających problemy z alergią. Wszystkie alergeny przebywające w powietrzu są wydalane.

Pozytywne skutki zamontowania rekuperatora dla Ciebie i Twoich najbliższych

Między innymi rekuperacja pozwala na zaoszczędzenie znacznej sumy pieniędzy przeznaczonej na ogrzewanie mieszkania. W okresie zimowym ilość zaoszczędzonych kosztów wynosi aż pięćdziesiąt procent!

Bardzo pozytywne jest to, że dzięki rekuperacji oszczędzasz na ogrzewaniu oraz wentylacji. Wszystko za sprawą wymiennika ciepła, który odzyskuje część ciepła i ogrzewa nim cały dom. Prócz tego specjalne filtry oczyszczą powietrze z drobnych pozostałości unoszących się w powietrzu. Istnieje nawet funkcja jonizowania powietrza jeśli zajdzie taka potrzeba.

Od teraz możesz czuć się wolny nie tylko od zarazków, kurzu i innych alergenów, ale również raz na zawsze skończy się Twój problem z komarami, muchami oraz innymi insektami zakłócającymi spokój w ludzkim domostwie. To już koniec z wszystkimi nieprzespanymi nocami, gdy komar uniemożliwiał Ci wypoczynek lub gdy końska mucha przerwała czas Twojego snu. Rekuperator posiada specjalne filtry oraz kratkę na żaluzje, które skutecznie uniemożliwiają owadom dostęp do wnętrza domu.

W trakcie kreślenia projektu domu lub też przy samym pomyśle na przytulny kąt warto wziąć pod uwagę to pożyteczne urządzenie, które pozwoli Ci na zaoszczędzenie znacznej sumy pieniędzy jak i zapewni odpowiednią atmosferę wewnątrz budynku dzięki zawsze świeżemu powietrzu oraz dostarczanemu ciepłu. Pozwoli ono odetchnąć z ulgą nie tylko alergikom, ale i również osobom wrażliwym na różnego rodzaju insekty. Zaplanuj rekuperator w swoim domu już dziś i ciesz się związanymi z tym korzyściami!

źródło: https://www.wojwent.com/rekuperacja/

Lost Password