Na czym polega audyt kadrowy?

Finanse

Dokumentacja pracownicza, regulamin firmowy, obowiązuje przepisy i rozliczenia, kontrola instytucji państwowych – chcesz mieć pewność, że Twoja firma funkcjonuje prawidłowo i wszystko jest rzetelnie oraz skrupulatnie prowadzone i rozliczane? Uniknij błędów w dokumentacji czy też kar nałożonych za uchybienia ze strony działu kadr i postaw na profesjonalne rozwiązania!

Audyt kadrowy – na czym polega?

Przeprowadzany przez doświadczone firmy audyt kadrowy opiera się na przeglądzie i ocenie prowadzonej dokumentacji firmowej w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, a także obszarów płacowych. Podczas kontroli odbywa się również analiza obowiązującego regulaminu pracy w porównaniu z przepisami prawa, ocena polityki bezpieczeństwa danych osobowych zatrudnionych pracowników oraz identyfikacja obszarów ryzyka wraz z sugestiami optymalizacji procesów. Audyt kadrowy przeprowadzany przez doświadczoną firmę zewnętrzną pozwala na obiektywne spojrzenie i łatwiejsze wykrycie ewentualnych błędów i nieprawidłowości. Warto więc zlecić go renomowanej firmie zewnętrznej i przeprowadzić przed kontrolą instytucji państwowych – ZUS-u, PIP-u czy też Urzędu Skarbowego.

Audyt kadrowy – jakie są jego dodatkowe zalety?

Systematyczny audyt kadrowo-płacowy sprawia, że zyskujesz pewność prawidłowego funkcjonowania w obszarze firmowych kadr, a także pozwala on zwiększyć jakość firmowych procedur i obsługi pracowników, co z pewnością wpłynie również na ich satysfakcję i motywację. Prawidłowo prowadzona i zarządzana dokumentacja pracownicza to także doskonała wizytówka dobrze prosperującej firmy!

Audyt kadrowy – dla kogo jest dedykowany?

Tego typu procedura sprawdzi się zarówno w mniejszych, średnich, jak i większych firmach, a jej częstotliwość warto dobrać pod kątem liczby zatrudnionych pracowników, jak również funkcjonowania działu kadr i porządku w firmowej dokumentacji. W tych sprawach warto zadbać zarówno o należytą uwagę, skrupulatność, jak i precyzję. Niezależnie więc, jaką działalność prowadzisz, zleć w swojej firmie audyt kadrowo-płacowy jak najszybciej!

Lost Password