Czym jest folia stretch i jakie są jej funkcje?

Praca

Stretch folia to produkt, który jest współcześnie stosowany na szeroką skalę w wielu dziedzinach. Jest obecna praktycznie na każdym magazynie i używa się jej do zabezpieczania palet. Produkt sprawdzi się również w domu, a tutaj będzie miał trochę nietypowe zastosowanie. Przyjrzyjmy się metodom powstania folii stretch oraz jej codziennemu zastosowaniu.

Czym jest folia stretch?

Produkt został wymyślony w 1989 roku przez niemieckiego chemika. Folia przez wiele lat została zmodyfikowana i doszło do unowocześnienia jej produkcji. Współcześnie na rynku znajdziemy wiele rodzajów folii, która może być dopasowana do różnych potrzeb. Folia stretch jest wyprodukowana z polietylenu, a koszt wytworzenia produktu jest bardzo wysoki. Produkcja odbywa się za pomocą 2 podstawowych metod. Pierwsza z nich polega na roztopieniu żywicy, rozdmuchaniu jej i ochłodzeniu. Druga to wylew maszynowy, który polega na rozciągnięciu i schłodzeniu materiału. Folia wyprodukowana drugą metodą jest znacznie tańsza i stosowana na szeroką skalę np. na magazynach.

Główne zastosowania folii stretch

Produkt najczęściej jest wykorzystywany na magazynach i w biurach. Sprawdzi się jako zabezpieczenie ładunków paletowych. Ustawione na palecie kartony można ścisło owinąć folią stretch, która zapewni stabilność konstrukcji. Dzięki wewnętrznej warstwie klejącej folia przyklei się do siebie i nie będzie wymagała dodatkowego zabezpieczenia. Z pomocą folii można grupować niewielkie przesyłki, które zostaną wysłane w pakiecie. Produkty będą chronione przed kurzem i wilgocią. Kolorowa lub czarna folia zabezpieczy zawartość przesyłki przed niepowołanymi oczami. Można w ten sposób wysłać dość drogie produkty.

Zabezpieczenie przed wilgocią

Każda stretch folia zabezpieczy przedmioty przed wodą. Korzystając z folii, możemy owinąć nawet najbardziej niestandardowe kształty. Sprawdzi się to zwłaszcza podczas wynoszenia różnych przedmiotów na strych lub do piwnicy. Folia stretch ochroni je przed zapachem stęchlizny, pleśnią i grzybem. Można ciasno owinąć karton, a w nim umieścić np. książki czy zabawki. Przydatna będzie również do transportu roślin bez donic. Nawet wilgotne korzenie nie zabrudzą całego domu.

Zastępstwo folii spożywczej

W wielu sytuacjach folia stretch może zastąpić folię spożywczą. Co prawda nie powinna być stosowana w kontakcie z żywnością, ale można ją wykorzystać do innych celów. Folię używa się w celach kosmetycznych, np. aby utrwalić działanie kremu lub serum. Sprawdzi się również jako ochrona skóry podczas farbowania włosów lub dodatkowa ochrona pudełka z kanapkami.

Zabawa dla najmłodszych

W okresie wolnym od szkoły wiele dzieci nudzi się w domach. Folia stretch może służyć jako wodna zjeżdżalnia lub podkład do rysowania na szybie. Produkt sprawdzi się jako baza do brudzących zabaw dla najmłodszych. Przy pomocy rodziców folia może być w pełni bezpiecznym dodatkiem do codziennych zabaw.

Alternatywne zastosowania folii stretch

To produkt, który może być wszechstronnie wykorzystany. Sprawdzi się w przypadku zakupów w sklepach internetowych. Można połączyć kilka paczek adresowanych do tej samej osoby. Czarna folia stretch pozwoli natomiast zachować dyskrecję podczas przesyłek o zawartości erotycznej. Za pomocą folii możemy zapakować przedmioty na wyjazd. Zabezpieczymy produkty przed wpływem promieniowania UV, co sprawdzi się zwłaszcza w przypadku leków i kosmetyków. Podczas remontu wykorzystamy folię do owinięcia mebli i zabezpieczenia ich przed ubrudzeniem. Jednym z zastosowań będzie olejowanie włosów i inne zabiegi kosmetyczne.

Lost Password