Jak aktywować kartę debetową? Podpowiadamy

Finanse

W ciągu maksymalnie kilkunastu dni od założenia konta osobistego, otrzymasz pocztą nieaktywną kartę debetową wraz z listem zawierającym kod PIN.  Aby rozpocząć korzystanie z karty, niezbędna będzie jej aktywacja. W artykule podpowiemy jak jej dokonać.

Karta debetowa to karta wydawana do rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Przy pomocy karty możesz płacić za zakupy w sklepach internetowych i stacjonarnych oraz wypłacać pieniądze z bankomatów w Polsce i za granicą.

Aby móc realizować płatności za pomocą karty,  niezbędna jest jednak jej uprzednia aktywacja.

Jak aktywować kartę debetową?

Kartę debetową możesz aktywować na kilka sposobów. W większości przypadków banki umożliwiają realizację tej czynności poprzez system bankowości internetowej, mobilnej przez telefon, w terminalu płatniczym lub bankomacie.

Możliwości aktywacji karty debetowej

Aktywacja karty debetowej w systemie bankowości internetowej

Aby aktywować kartę przez system bankowości elektronicznej, zaloguj się na swoje konto, a następnie z menu wybierz zakładkę Karty.

Po zmianie widoku na liście dostępnych kart wybierz tę, którą chcesz aktywować.

Wpisz numer otrzymanego kodu PIN i naciśnij przycisk Aktywuj.

Operację będzie trzeba potwierdzić jednorazowym hasłem z SMS-a, tokena czy zdrapki.

Aktywacja karty debetowej w systemie bankowości telefonicznej

Aby aktywować kartę przy pomocy bankowości telefonicznej, zaloguj się do systemu bankowości telefonicznej, używając swojego hasła i loginu.

Następnie, podążając za telefonicznymi komunikatami, wybierz opcję aktywacji karty.

Aktywacja karty debetowej przez infolinię

Jeśli chcesz aktywować kartę przez infolinię banku, wybierz numer infolinii a następnie potwierdź swoją tożsamość, podając wymagane dane. Zazwyczaj jest to imię i nazwisko oraz numer PESEL. Po podaniu numeru karty, konsultant rozpocznie proces aktywacji.

Aktywacja karty debetowej w bankomacie

Chcąc aktywować kartę w bankomacie, włóż kartę do bankomatu, a następnie wpisz otrzymany pocztą kod PIN. Aby dokonać aktywacji nie musisz wypłacać pieniędzy ani wykonywać żadnych innych operacji. Samo użycie kodu PIN wystarczy do aktywacji.

Aktywacja karty debetowej w terminalu płatniczym

Nie wszyscy wiedzą, że kartę można aktywować również w terminalu płatniczym, poprzez dokonanie płatności za jakiekolwiek produkty lub usług. Co ważne, musi to być transakcja z użyciem kodu PIN.

Jest wyjątek od reguły

Jeśli planujesz założenie rachunku osobistego w Getin Banku, nie oczekuj na list z kodem PIN. Pocztą otrzymasz jedynie kartę debetową.

W przypadku aktywacji karty przez system bankowości internetowej i mobilnej to Ty sam ustanawiasz numer PIN, który wpiszesz w wymagane pola.

Lost Password